اطلاعات مفید
و سوالات متداول

شرایط و قوانین رزرو و خرید بلیط هواپیما

به منظور اطلاع خریداران بلیط هواپیما از قوانین موجود در رزرو و خرید بلیط، در ادامه لیست کاملی از اطلاعات مورد نیاز در این زمینه را ارائه خواهیم نمود. تقاضا می شود قبل از اقدام به خرید بلیط هواپیما، کلیه ی قوانین و مقررات را مطالعه نمایید.

 در حین خرید بلیط هواپیما، خریدار باید متعهد شود که قوانین را به طور کامل مطالعه نموده و با اطلاع دقیق از شرایط و ضوابط موجود، اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده است.

 نام مسافر در هنگام ثبت نام و رزرو بلیط، باید به درستی و با حروف انگلیسی و فارسی وارد شود. در صورت وجود اشتباه، امکان اصلاح نام وجود نداشته و تیم ما مسئولیتی در قبال اطلاعات نادرست مسافران برعهده ندارد. در این شرایط مسافر باید بلیط را کنسل و مجددا خریداری نماید.

 بلیط هر مسافر باید به نام همان شخص خریداری شود. در صورت مغایرت نام مسافر در بلیط با اطلاعات کارت شناسایی، امکان انتقال به غیر و پذیرش مسافر وجود نخواهد داشت.

 در قوانین هواپیمایی کشوری، نوزاد کمتر از 2 سال، کودکان بین دو تا دوازده سال و بزرگسالان، بیشتر از دوازده سال سن دارند. مسافر در حین خرید بلیط، باید در انتخاب رده ی سنی دقت کند. در صورت عدم انتخاب صحیح رده ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما جلوگیری خواهد شد.

 بلیط کودک و نوزاد باید با بلیط بزرگسالان خریداری شود. امکان خرید بلیط کودک به تنهایی وجود ندارد.

 قیمت بلیط های نرخ مصوب، برای هر رده ی سنی متفاوت می باشد، اما در بلیط های چارتری و غیرقابل استرداد، قیمت بلیط در رده های سنی کودک و بزرگسال برابر هستند.

 پس از اتمام فرآیند خرید بلیط و تایید آن، خرید یا رزرو قطعی بوده و صفحه ی دریافت بلیط برای مسافر نمایش داده شده و مسافر می تواند بلیط خود را دریافت نماید. علاوه بر این، اطلاعات بلیط به ایمیل کاربر ارسال شده و همزمان به شماره تلفن همراه وارد شده توسط کاربر پیام ارسال میشود

 مسافر در زمان مراجعه به فرودگاه، برای پروازهای چارتر باید یک نسخه ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، شماره ی بلیط به همراه مدارک شناسایی معتبر را به کانتر هواپیمایی ارائه دهد.

 تمام کنسلی های بلیط از طرف مسافر، طبق قوانین هواپیمایی کشوری، شامل جریمه ی کنسلی می باشند. مقدار جریمه کنسلی متفاوت بوده و بر اساس قوانین کنسلی هر ایرلاین محاسبه می شوند.

 پس از استرداد بلیط توسط مسافر، مبلغ جریمه محاسبه و از قیمت بلیط کسر شده و مابقی هزینه به صورت آنلاین به حساب مسافر واریز خواهد شد. لازم به ذکر است، مدت زمان برگشت وجه استرداد طبق قوانین بین بانکی، بین 24 تا 72 ساعت می باشد. این قانون برای بلیط های چارتر و غیرقابل استرداد وجود ندارد.

 جرایم کنسلی برای شرایط لغو یا تاخیر بیش از دو ساعت پرواز صادق نمی باشند. در این شرایط مسافر باید درخواست استرداد آنلاین بدون جریمه بدهد.

 در صورت لغو پرواز یا تاخیر بیشتر از دو ساعت که منجر به انصراف مسافر از پرواز گردد، لازم است به منظور پیگیری و استرداد بدون جریمه، بلیط یا رسید مهر شده توسط ایستگاه مبدا ارائه شود.

 نوع هواپیمایی که مسافر در حین خرید بلیط انتخاب نموده است، طبق اعلام ایرلاین ها بود و روی بلیط مشخص می گردد. مسئولیت هرگونه تغییر در نوع هواپیما بر عهده ی ایرلاین برگزارکننده ی پرواز می باشد. و تیم ما در قبال تغییر نوع هواپیما هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نخواهد شد.

 در صورتی که مسافر بخواهد برای دو پرواز متوالی بلیط تهیه نماید، باید به فاصله ی زمانی حداقل 3 ساعت بین رسیدن پرواز اول و حرکت پرواز دوم دقت نماید. در صورت عدم رعایت این قانون، مسئولیت کنسل شدن بلیط دوم کاملا بر عهده ی مسافر می باشد.

 در شرایطی که پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین متفاوت باشد، با لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر به خاطر تاخیر بیش از دو ساعت، ممکن است لغو پرواز برگشت شامل جریمه ی کنسلی شود.

 خریدار به هیچ وجه نباید قیمت و مفاد روی بلیط را تغییر دهد یا اقدام به فروش مجدد بلیط با قیمت بالاتر از قیمت درج شده روی آن نماید.

 طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، خانم های باردار، بیماران قلبی-عروقی، افراد مبتلا به بیماری های تنفسی، صرع، دیابت ملیتوس کنترل نشده، آنمی شدید، افرادی که داروهای تضعیف کننده ی سیستم ایمنی بدن استفاده می نمایند و مسافرانی که دیالیز می شوند، مجوز پزشک باید همراه داشته باشند.

 مسافرانی که مجوز پزشک همراه دارند، لازم است تا داروهای مورد نیاز خود را همراه داشته باشند.

 طبق قوانین موجود، امکان صدور بلیط در مسیر سفرهای عتبات عالیات برای اتباع کشورهای پاکستان، بنگلادش، افغانستان و هند وجود ندارد. در صورت اقدام به خرید بلیط هواپیما توسط این افراد، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.

 

 

قوانین و شرایط خرید و رزرو بلیط چارتر

 نوسان و تغییرات قیمت در بلیط های چارتر نسبت به بلیط های سیستمی بیشتر می باشد. در برخی از مواقع (با احتمال یک درصد) ممکن است پرواز چارتری قابل استفاده نباشد.

 در صورتی که پروازهای چارتر کنسل شوند یا مسافر بلیط جایگزین از طرف آژانس دریافت نکند، مبلغ بلیط به طور کامل استرداد خواهد شد

 با بروز تاخیر بیشتر از دو ساعت یا ابطال در پروازهای چارتری، ارائه ی بلیط مهر شده الزامی می باشد.

 در پروازهای چارتر، قیمت بلیط برای کودکان بین 2 تا 12 سال با قیمت بلیط بزرگسال یکسان می باشد.

 

 

شرایط و قوانین خرید بلیط هواپیما خارجی

 لازم است مسافر قبل از هرگونه اقدام برای خرید بلیط هواپیما خارجی از اعتبار ویزای خود مطمئن گردد.

 در صورتی که مسافر موفق به دریافت بلیط نگردد، هزینه ی پرداخت شده به طور کامل برگردانده خواهد شد.

 امکان استرداد بلیط برای برخی از پروازهای چارتری با شرایط خاص و اعمال جریمه ی مشخص شده از سمت چارتر کننده وجود دارد.

 مسافران پروازهای خارجی حداقل 3 ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه حضور داشته باشند

 خرید بلیط هواپیما یک طرفه، تنها زمانی امکان پذیر خواهد بود که مسافر اقامت دائم یا موقت کشور مقصد را داشته باشد یا بلیط ادامه ی مسیر تهیه کرده باشد.

 مسافرانی که بلیط ادامه ی مسیر تهیه می کنند، لازم است قبل از خرید بلیط، تاریخ بلیط را با تاریخ ویزای خود مطابقت دهند. در صورت عدم تطابق در تاریخ بلیط و ویزا، تمامی مسئولیت بر عهده ی مسافر خواهد بود.

 در برنامه ریزی برای خرید بلیط و محاسبه ی زمان برای جلوگیری از جا ماندن از پرواز، فاصله ی بین فرودگاه و ترمینال های ورودی و خروجی باید مد نظر قرار گرفته شوند

 با توجه به اینکه مدت زمان توقف ترانزیتی در هر فرودگاه متفاوت می باشد، در نتیجه لازم است مسافر قبل از خرید یا رزرو پرواز، مدت زمان توقف را کاملا بررسی کند. در صورت جا ماندن از پرواز، حضور با ویزای ترانزیت بیشتر از زمان مجاز، غیرقانونی می باشد.

 سن کودک و نوزاد در زمان خروج و بازگشت باید مطابق با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد باشد. طبق قانون هواپیمایی، سن نوزاد کمتر از 2 سال و کودکان بین 2 تا 12 سال می باشد.

 لازم است در زمان رزرو یا خرید بلیط هواپیما به میزان بار مجاز ایرلاین مورد نظر دقت شود. میزان بار مجاز در ایرلاین های مختلف با هم متفاوت می باشند.

 هزینه های مربوط به کنسلی، تغییر تاریخ و عدم حضور مسافر در گیت پرواز (no show)، متناسب با قوانین ایرلاین محاسبه می گردد.

 طبق قوانین هواپیمایی کشوری، هزینه ی کنسلی یا no show بعد از 72 ساعت برگردانده خواهد شد.

 در صورت درخواست مسافر برای تغییر اطلاعات، بلیط باید کنسل و مجدد صادر شود. مسافر در این شرایط باید هزینه پرداخت نماید.

 برای انجام هرگونه تغییر یا درخواست کنسلی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 تیم ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال تاخیر یا کنسل شدن پروازها بر عهده نخواهد گرفت و کاملا بر عهده ی ایرلاین مربوطه می باشد.

 

 

شرایط و قوانین اخذ ویزا و اقامت

 مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما آمریکا و کانادا را دارند، باید در زمان بازگشت از سفر، پاسپورتشان حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.

 قبل از خرید و رزرو بلیط هواپیما خارجی، لازم است شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف صورت می گیرد) بررسی شوند. در صورت سوال و ابهام در قوانین ویزا، مسافران محترم میتوانند با ما تماس بگیرند. در غیر این صورت،  تیم ما هیچگونه مسئولیتی عهده دار نخواهد شد و مسئولیت کامل مشکلات احتمالی بر عهده ی مسافر خواهد بود.

 مسافرانی که هنوز موفق به اخذ ویزا نشده اند، لازم است حداقل 10 روز قبل از سفر اطلاعات و مدارک مورد نیاز را برای ما ارسال نمایند. اطلاعات مورد نیاز برای صدور بلیط پرواز خارجی عبارتند از: تاریخ شروع ویزا، تاریخ انقضای ویزا، حداکثر زمان اعلام شده توسط سفارت برای اقامت در کشور مقصد.

 در صورت آماده نشدن ویزا توسط سفارت، تیم ما هیچ گونه مسئولیتی را عهده دار نخواهد شد.

 با داشتن ویزای آمریکا و کانادا، تنها در یک مقصد اروپایی (شنگن)، امکان ترانزیت وجود دارد. برای توقف بیشتر از یک مقصد اروپایی دریافت ویزای شنگن ضروری می باشد

 برای سفر با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از کشوری باشد که ویزای توریستی از همان کشور دریافت شده است.

 اگر مسافر ویزای شنگن یک بار ورود داشته باشد، مجاز به خروج از شنگن و ورود مجدد نمی باشد

 برای سفر به مسیرهای چین جنوبی، به جز مسیرهای داخلی چین، دریافت ویزای چین الزامی می باشد.

 مسافرانی که در مسیر بلاروس و قزاقستان قصد دارند با ایرلاین ایرفلوت سفر کنند، لازم است تا ویزای روسیه تهیه نمایند. در صورت داشتن بلیط یک طرفه، ویزای یک طرفه و برای بلیط های دو طرفه، باید ویزای 2 بار ورود تهیه نمایند

 .داشتن ویزای بانکوک برای پروازهای تای ایرویز که بالای 12 ساعت ترانزیت دارند، الزامی می باشد

 با توجه به اینکه ایرلاین تای ایرویز برای مسیر کره ی جنوبی (سئول)، در هنگ کنگ یکبار توقف دارد، در نتیجه داشتن ویزای هنگ کنگ یا پاسپورت آمریکا یا کره ضروری می باشد.

 در سفر به شهرهای آمریکای جنوبی با ایرلاین های اروپایی، اگر یک ترانزیت در رفت و یک ترانزیت در برگشت وجود داشته باشد، نیاز است تا ویزای شنگن مولتی یا 2 بار ورود تهیه شود. با وجود دو ترانزیت در رفت و دو ترانزیت در برگشت، داشتن ویزای شنگن مولتی الزامی می باشد.

 

قوانین شرکت های هواپیمایی مختلف

 مسافرانی که قصد دارند به کشورهای اروپایی حوزه ی شنگن سفر کنند، نمی توانند از ایرلاین بریتیش ایرویز که در لندن ترانزیت دارد، استفاده کنند.

 برای پروازهای ایرلاین کویت با ترانزیت بالای 8 ساعت، لازم است مسافر از 24 ساعت قبل در کویت درخواست رزرو هتل ترانزیت انجام داده باشد.

 برای سفر به مقاصد بدون ویزا، امکان استفاده از ایرلاین های اروپایی که در ناحیه ی شنگن توقف دارند؛ مانند لوفت هانزا، وجود ندارد.

 برای سفر به مقاصد بدون ویزا، امکان استفاده از ایرلاین های اروپایی که در ناحیه ی شنگن توقف دارند؛ مانند لوفت هانزا، وجود ندارد.

 مسافرین مقصد کانادا که با پاسپورت ایرانی قصد سفر با ایرلاین اتحاد را دارند، برای توقف در دابلین حتما به ویزای ترانزیت ایرلند نیاز دارند.

سوالات متداول

1. هر شهروند خارجی میتواند تا مرز 30 هکتار از اراضی جمهوری ترکیه را خریداری نماید.
2. شهروند خارجی حق تملک و یا اجاره اراضی جمهوری ترکیه را که در مناطق نظامی-امنیتی واقع شده اند را ندارد.
3. شهروند خارجی می تواند تنها تا 10 درصد از اراضی و املاک هر ناحیه/شهر را خریداری نماید.
4. شهروندان خارجی و یا شخصیت های حقوقی ثبت شده در خارج از ترکیه می توانند از مالکین و موسسات مالی (بانک) معتبر درخواست خرید اعتباری داشته باشند و قانون محدودیتی در این مورد ندارد.
5. شرایطی که باعث می شود ملک و عقود مربوطه کان لم یکن طلقی شوند عبارت است از:
• اگر عقود و ملک مورد معامله باعث نقض و شکسته شدن قانونی شده باشد
• عدم تایید ملک یا معامله از سوی وزارتخانه و ارگان های امنیتی
• پایان یافتن مهلت قانونی برای شروع پروژه (ها) ی معرفی شده به وزارتخانه مربوطه
• عدم پایان کار طبق برنامه ارائه و ثبت شده به وزارتخانه مربوطه

هزینه اقامت ترکیه بر اساس پاسپورت و مدت زمان درخواست شما متغیر است زمانی که شما فرم اداره مهاجرت را پر می نمایید سیستم به شکل خودکار هزینه کارت اقامت شما را اعلام می کند که برای دارندگان پاسپورت ایرانی ۸۹ دلار و ۶۳ لیر هزینه کارت می باشد.
طبق اطلاعات موجود از منابع معتبر، قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار به صرفه تر و بهتر از خرید خانه در شهرهای ایران است.
مثلا با پولی که شما می توانید در تهران یک خانه ی کوچک بدون امکانات زیاد بخرید اگر با همان شرایط، قیمت خانه در ترکیه با پول ایران را حساب کنید با پولی که در دستتان هست می توانید در کشور ترکیه خانه ای با امکانات استخر، سونا، جکوزی و غیره را بخرید و صاحب خانه ای بسیار بهتر شوید.
در واقع قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار مناسب تر از قیمت خانه در داخل کشور است و شما می توانید با همان مقدار پولی که در دستتان دارید و برای خرید خانه پس انداز کرده اید صاحب خانه ای بسیار بهتر شوید و این نشان دهنده ی این نکته ی مهم است که قیمت خانه در ترکیه به پول ایران بسیار مناسب تر از خرید خانه در ایران و به خصوص در کلان شهرهایی مثل تهران است‌.
در واقع آنکارا و استانبول جزو کلان شهرهای کشور ترکیه محسوب می شوند اما در این شهرها و شهرهای دیگر ترکیه خانه هایی وجود دارد که امکانات بسیار زیادی دارند و شما می توانید با قیمت مناسب آن ها را بخرید و از امکانات بالای آن ها بهره ببرید. این نشان دهنده ی قیمت مناسب خانه در ترکیه به پول ایران است

سه شهر آنکارا، استانبول و ازمیر جزو بهترین شهرهایی هستند که برای خرید ملک در ترکیه می‌توانید روی آن‌ها حساب باز کنید. استانبول شهری توریستی و تجاری محسوب میشود که خرید و فروش و اجاره در آن راحتتر میباشد همچنین افزایش قیمت ملک نسبت به سایر شهرها بیشتر است.شهر آنکارا با داشتن امکانات آموزشی و پایین بودن مخارج زندگی نیز یکی از بهترین شهرها برای زندگی محسوب می‌شود؛ آنکارا بدلیل آن که یک شهر توریستی و تجاری نیست، از آرامش و خلوت خاصی برای زندگی برخوردار است.

بسته به پروژه متفاوت است. بعضی از پروژه ها بصورت پیش فروش هستند و زمان تحویل آن‌ها اعلام شده اند و بعضی از پروژه هاآماده تحویل می باشد .برای اطلاع از زمان تحویل و پروژه های آماده تحویل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

همانطور که در سایت (در قسمت پروژه ها) مشاهده نموده‌اید پروژه‌ها موقعیت‌های جغرافیایی متفاوتی دارند که طبعا دسترسی هر کدام با امکانات شهری متفاوت است. با اعلام شرایط ، نیازها و هدفتان از خرید ملک به کارشناسان فروش ما، بهترین پروژه با توجه به شرایط شما پیشنهاد خواهد شد.

خیر, ما کارگذار شرکت‌ های ساختمانی سازنده پروژه‌ها در ترکیه می‌باشیم.

در ترکیه با انتقال املاک و مستغلات برای تمامی اتباع خارجی سند رسمی و دولتی و شش دانگ صادر می‌شود. این سند هیچ فرقی با سندی که برای تبعه ترک صادر می‌شود ندارد. بنابراین، با در دست داشتن سند، شما مالکیت صد در صد ملک ( عرصه و اعیان، البته نه در همه پروژه‌ها) خود را از دولت ترکیه دریافت خواهید کرد و طبق قانون حقوقی این کشور تنها شخص صاحب سند حق نقل و انتقال ملک به غیر را دارد. سند ملک در ترکیه در دو رنگ صادر می‌شود که سند قرمز رنگ برای خانه و سند آبی رنگ برای زمین است.

آدرس ملک خریداری شده
• عکس مالک سند
• مشخصات ثبتی مربوط به ملک در اداره اسناد
• نوع مجوز ارائه شده در ارتباط با زمین مربوطه
• مساحت کل زمین
• نوع مالکیت
• قیمت ملک به ارزش لیر ترکیه
• مشخصات مالک قبلی
• مشخصات مالک جدید
• آخرین تاریخ تغییر مالکیت
• شماره ثبت مالکیت قبلی
• اطلاعات مربوط به ثبت مالکیت جدید
• تاریخ تغییر مالکیت جدید
• تاریخ ، مهر و امضای مدیر اداره ثبت اسناد

برای انجام قطعی معامله و خرید خانه یک کپی از پاسپورت و ترجمه رسمی آن به زبان ترکی و 6 قطعه عکس لازم است، تا قرارداد خرید را امضاء کرده و صاحب آن خانه شوید.
وکلای ما کلیه مراحل اداری و قانونی را برای خرید خانه در ترکیه برای شما انجام می‌دهند. تنظیم سند در دفترخانه و در حضور مترجم رسمی که از طرف دولت معرفی می‌گردد انجام می‌شود. لازم به ذکر است اگر در محل خرید آن خانه قبلا به اتباع خارجی ملک فروخته شده باشد سند نهایتا ظرف 48 ساعت انتقال می‌یابد. در غیر این‌صورت بین ۶ تا ۸ هفته زمان نیاز دارید. این قانون به شماره بخشنامه 1751 از تاریخ 8 اکتبر 2013 پس از امضای آقای داووت گونی، مدیر کل دفتر ثبت اراضی و املاک، اجرا شده است

با شماره تماس هایی که اعلام کرده ایم تماس گرفته و اعلام آمادگی کنید. کارشناسان ما زمان مناسب را با شما هماهنگ کرده و پس از مراجعت شما به ترکیه کارشناسان ما در طی مدتی که در ترکیه هستید میزبان شما خواهند بود و به تمامی سوالات شما درباره پروژه انتخابی پاسخ داده خواهد شد. همچنین قرار دیدار با شرکت سازنده برای شما تنظیم خواهند کرد تا بتوانید با اعتماد کامل واحدتان را خریداری نمایید.

اتباع خارجی که برای اولین بار درخواست می کنند باید فرم درخواست را در وب سایت رسمی (https://e-ikamet.goc.gov.tr) پر کنند.
پس از آن یک قرار ملاقات با شما اعلام خواهند کرد و شما به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:
• کپی فرم درخواست و تایید قرار ملاقات
• گذرنامه اصلی با اعتبار بیش از شش ماه و همچنین فتوکپی رنگی از صفحه اصلی
• چهار قطعه عکس بیومتریک
• بیمه درمانی معتبر (افراد بیش از 65 سال و کمتر از 18 سال معاف هستند)
• اثبات آدرس مانند Tapu (سند ملکی) و یا قرارداد اجاره
• شواهدی که نشان دهد می توانید از لحاظ مالی خود را اداره کنید.
توجه: مجوز اول برای یک یا دو سال معتبر خواهد بود. بعد از آن می توانید برای دو سال یا برای اقامت طولانی مدت درخواست دهید
در برخی از مناطق، پلیس بررسی های محلی را در منطقه خانه متقاضی انجام خواهد داد. این سیستم در استانبول برای ملیت های خاص تغییر کرده است. اگر شما مشتری هستید که تمایل به درخواست اقامت دارید، لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
پس از تایید، یک سند به شما داده خواهد شد تا کارت اقامت شما از طریق پست برای شما ارسال شود. اگر درخواست شما ناموفق باشد. DGMM (اداره کل مهاجرت) با شما تماس خواهد گرفت.

روند درخواست مجوز اقامت در ترکیه مربوط به کسی است که می خواهد در یک نوبت بیش از 90 روز در این کشور بماند که شامل دانش آموزان، کارکنان، خارجیانی که با اتباع ترکیه ازدواج کرده اند و هنوز شهروند ترکیه نشده اند، افرادی که تحقیقات علمی می کنند و خریداران خارجی ملک می باشد.
افرادی که قصد دارند برای مدت کمتری بمانند، می توانند از ویزای الکترونیکی توریستی استفاده کنند، اما نمی توانند بیش از 90 روز در یک دوره 180 روزه در ترکیه اقامت نمایند.
توجه: اتباع خارجی که به دنبال کار در ترکیه هستند نیز باید برای اخذ مجوز کار درخواست دهند. خارجی ها نیز باید در اسرع وقت درخواست دهند؛ زیرا اگر ویزای توریستی به پایان برسد، آنها به طور غیرقانونی در ترکیه زندگی خواهند کرد.

در پاسخ به این سؤال باید گفت اقامتی که دولت ترکیه به خاطر خرید خانه در این کشور به خریداران می‌دهد، از نوع موقت بوده که البته قابل تمدید است. افرادی که در کشور ترکیه خانه می‌خرند، می‌توانند به مدت یک سال اقامت موقت سرمایه گذاری دریافت کنند. اگر بعد از گذشت یک سال همچنان صاحب خانه باشند و سند آن نیز به نامشان باشد، می‌توانند اقامتشان را برای یک سال دیگر تمدید کنند. کسانی که بدنبال دریافت اقامت دائم در ترکیه هستند باید حداقل بین ۵ تا ۸ سال اقامت موقت داشته باشند؛ در این صورت با داشتن بیمه و سایر شرایط اقامت در ترکیه می‌توانند درخواست اقامت دائم کنند

خدماتی که گروه آسپاندا به خریداران منزل به صورت رایگان ارائه می‌دهد شامل مشاوره حضوری یا تلفنی، ترانسفر بازدید از پروژه‌ها در ترکیه، همراهی کارشناسی مسلط به زبان ترکی و فارسی، خدمات اداری و حقوقی خرید ملک (عقد قولنامه، کارهای مربوط به سند)، افتتاح حساب و همراهی تا زمان دریافت سند.

ایرانیانی که در حال حاضر به ترکیه سفر می‌کنند، تنها برای ۹۰ روز می‌توانند با پاسپورت ایرانی در ترکیه اقامت داشته باشند که این بازه‌ی زمانی معمولاً برای سفرهای توریستی و کاری کفایت می‌کند؛ اما افرادی که به هر دلیل قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در این کشور را دارند، باید از اداره‌ی مهاجرت کارتی را به نام کارت اقامت ترکیه دریافت کنند و این جزو شرایط اقامت در ترکیه است. این شرایط جزو شرایط معمول مسافرت به کشور ترکیه است.
در کنار این شرط، دولت ترکیه برای تشویق مردم سایر کشورها به سرمایه‌گذاری در این کشور، در سال ۲۰۱۳ تصمیم گرفت به کسانی که ملکی را خریداری می‌کنند، اقامت یک ساله اعطا کند. البته این مدت زمان بعدها در سال ۲۰۱۷ به دو سال افزایش یافت. در حال حاضر کسانی که در ترکیه خانه می‌خرند می‌توانند بصورت موقت و سالانه اقامت موقت خود را تمدید کنند.

بله , بعد از خرید ملک و دریافت اقامت شما می توانید اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید. با ارائه یکی از قبوض آب، برق، تلفن و یا گاز که به نام شما و آدرس شما باشد، برایتان یک حساب بانکی در یک بانک بین المللی افتتاح می‌کنیم تا انتقال وجوه برای شما آسان باشد.

شما تا ۶ ماه پس از ثبت شرکت اجازه فعالیت دارید اما ۶ ماه بعد برای اخذ مجوز کار یا همان اقامت کاری باید پنج ترک را به ازای هر خارجی بیمه کنید.

خیر, ویزای توریستی تحت هیچ شرایطی تبدیل به اقامت دائم و یا حق شهروندی نمی‌شود.

طبق قانون 6458 مهاجرتی ترکیه که در تاریخ 2013/04/11 برای اتباع خارجی 183 کشور شامل ایران تصویب شده است ، با خرید ملک در ترکیه اقامت یکساله به شما تعلق میگیرد که هر ساله قابل تمدید می‌باشد و شما پس از حضور 5ساله در خاک ترکیه در صورتی که هیچگونه سوء پیشینه‌ای در این مدت برای شما ثبت نشده باشد تبدیل به تابعیت و اخذ شهروندی ترکیه خواهد شد.

شهروندی از طریق سرمایه گذاری: در سال 2018، دولت ترکیه یک سیستم سریع برای اخذ ملیت ترک معرفی کرد. افرادی واجد این شرایط خواهند شد که املاکی به ارزش 250.000 دلار بخرند یا 500.000 دلار در بانکهای ترکیه سپرده گذاری کنند. در هر دو حال باید این سرمایه برای مدت سه سال باقی بماند. افرادی که حداقل 500.000 دلار سرمایه گذاری ثابت کنند یا 50 نفر از شهروندان ترک را استخدام نمایند نیز واجد شرایط می باشند.

املاک و دارندگان اجازه اقامت: هر مالک ملکی که برای یک دوره مستمر و بدون وقفه پنج ساله در ترکیه زندگی کند نیز در صورتی که هر سال حداقل 185 روز در ترکیه اقامت داشته باشد، می تواند درخواست شهروندی نماید. ماده 11 قانون 5901 الزامات لازم برای مجوز اقامت بدون وقفه را نشان می دهد. میزان حداقلی برای ارزش ملک وجود ندارد.

تولد: ساده ترین راه این است که در یک خانواده با مادر و پدری ترک متولد شده باشید. با توجه به ماده 1 قانون شهروندی ترکیه شماره 403، متولدینی که حداقل یکی از والدینشان ترک باشند، حق دارند بلافاصله شهروندی دریافت کنند. حال، اگر مادر و یا پدر در درخواست خود موفق شوند، این امر برای فرزندان تسهیل می شود. همچنین هر کس که شهروندی ترکیه خود را از دست دهد، می تواند دوباره درخواست کند.

ازدواج: بسیاری از خارجی ها پس از 3 سال ازدواج با یک فرد ترک شهروندی ترکیه را دریافت می کنند. شرایط خاصی در این مورد وجود دارد که شامل زندگی باهم، رعایت رفتارهایی که می تواند به رابطه زناشویی آسیب برساند و نیز اینکه تهدیدی برای امنیت ملی یا نظم عمومی ایجاد نکند.

سیستم فیروزه ای: سیستم فیروزه ای ارایه شده در سال 2017، اجازه می دهد تا افرادی که دارای مهارت و یا ویژگی خاصی در فن آوری، اقتصاد، ورزش، فرهنگ و هنر و همچنین مدیران تجاری و سرمایه گذاران برای درخواست نوع دیگری از شهروندی که تقریبا تمام حقوق عادی را دارد، اقدام کنند.

شما ممکن است چندین ملک را خریداری کنید که مجموع ارزش آن بیش از 250.000 دلار است. در این صورت اداره اسناد (تاپو) درخواست های شهروندی را قبول می کند

بله شما، همسر (یا شوهر) و تمام فرزندان زیر 18 سال (در تاریخ درخواست) حق شهروندی دریافت میکنید.

هنگامی که شما ملکی به ارزش بیش از 250.000 دلار خریداری می کنید، به اداره کل اداره زمین و کاداستر (اداره تاپو) تقاضا می کنید که شهروندی ترکیه را دریافت کنید. این درخواست به وزارت محیط زیست و شهرسازی نیز ارسال می شود. ارزیابان ارزش های املاک خریداری شده را بررسی و تایید می کنند که اگر ارزش ملک بیش از 250.000 دلار باشد، وزارت اطلاعات در سند ملک ذکر خواهد کرد که به مدت 3 سال امکان خرید و فروش ملک وجود ندارد. آنها نهایتا سند را به اداره کل امور جمعیت و شهروندی ارسال می کنند تا برای دریافت کارت شناسایی و پاسپورت ترکیه برای امضای نهایی دعوت شوید.

تابعیت و پاسپورت ترکیه پس از بررسی پرونده به شخص متقاضی داده می شود و پاسپورت ترکیه در 3 تا 6 ماه آماده می شود و به شخص تحویل داده می شود.
سفر بدون ویزا به 148 کشور
به هیچ وجه شرط حضور ندارد
داشتن یکی از 30 پاسپورت برتر در دنیا
پاسپورت ترکیه به مدت 10 سال اعتبار دارد و به صورت مادام العمر تمدید می شود.
در آینده در صورتی که کشور ترکیه بتواند به اتحادیه اروپا بپیوندد، پاسپورت ترکیه دسترسی بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا را پیدا خواهد کرد، در حال حاضر با پاسپورت ترکیه نمی توان به این کشورها بدون ویزا سفر کرد.

اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه حدودا 3 تا 6 ماه طول می کشد به شرطی که همه مدارک لازم آماده باشد، ملک خریداری شود و پروسه ی پس از سرمایه گذاری هم به موقع انجام شود

جهت اخذ ویزای کاری در ترکیه شما نیاز به دریافت اجازه کار در ترکیه دارید که این اجازه از دو طریق می تواند انجام بگیرد:
1) توسط کارفرما شما  2) اقدام از طریق کنسولگری ترکیه

مدرک دانشگاه های ترکیه در سطح بین المللی قابل قبول بوده و معتبر می‌باشد. تدریس در دانشگاه‌های ترکیه به چهار زبان انگلیسی ، فرانسوی ، ترکی و آلمانی انجام میگیرد. همچنین برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ترکی استانبولی ندارند دوره‌های رایگان یادگیری زبان برگزار می‌شود.
آزمون ورودی دانشگاه‌های ترکیه در مقطع ارشد و دکتری بصورت سراسری نمی‌باشد و هر دانشگاه بصورت جداگانه آزمون برگزار می‌کند. دانشگاه‌ها دو بار در طی یکسال رشته‌های ورودی و ظرفیت را اعلام می‌کنند و اقدام به برگزاری آزمون برای جذب دانشجو می‌کنند.

 

تحصیل در مقطع دبیرستان به مدت 4 تا 5 سال بطول می‌انجامد. مدارس مقطع دبیرستان در دو نوع دولتی و آناتولی می‌باشد . در مدارس دولتی تدریس به صورت استاندارد انجام می پذیرد و در مدارس آناتولی زبان‌های خارجی تدریس می‌شوند. و در پایان دوره پس از شرکت در امتحانات جامع و قبولی می توانند به دانشگاه راه یابند.
دوره ابتدایی و راهنمایی در ترکیه چگونه است؟
دوره ابتدایی تحصیل در ترکیه از 6 سالگی شروع می شود و طول دوره 5 سال می‌باشد و بعد از آن وارد دوره راهنمایی که 3 سال است وارد می‌شوند. مدارس در دو نوع دولتی و خصوصی در ترکیه دایر می باشند.
تحصیل در مدارس دولتی رایگان می‌باشد و در مدارس خصوصی با توجه به مقطع تحصیلی شهریه‌ها متفاوت است. در مدارس بین المللی ترکیه به چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و اسپانیایی تدریس می‌شود.
سوال : فرزند من 9 سال دارد و سال اول و دوم ابتدایی را ایران تحصیل کرده است آیا با توجه به اینکه زبان ترکی و انگلیسی بلد نیست می تواند در مدارس ترکیه مشغول به تحصیل شود و ادامه دهد؟
پاسخ : بله, در مدارس ترکیه برای کودکان اتباع خارجی کلاس آموزش زبان برگذار شده و طی مدت کوتاهی فرزند شما براحتی خواهد توانست به تحصیل خود ادامه دهد.